Верховний суд України збирається вчинити державну зраду?

Видатний філософ Кант вважав, що намір і дія – не одне і теж, і порядну людину від покидька відрізняє якраз та грань, що не дає переступити через мораль/закон як би сильно не хотілося б цього зробити…

Як стало відомо руху «Чесне правосуддя», у Верховному суді України, цьому останньому бастіоні законності, доки не запрацює Антикорупційний суд, ось-ось може статися прецедент, який перевершить усі корупційні рекорди і зафіксує акт неправомірного рішення на користь злочинних елементів ворожої держави. Мова йде про касаційний розгляд справи  №  910/10369/15  колегією ВСУ у складі Катеринчук Л.Й, Білоуса В.В., Пєскова В.Г., за позовом про відміну рішення Апеляційного господарського суду м. Києва.

Якщо коротко, це позов російських рейдерів, які хочуть віджати майно, що на законних підставах, підтверджених всіма документами та рішеннями, належить українському підприємству.

Українська сторона підозрює, що до  ВСУ могли занести дуже крупну суму грошей, яка переб’є загрозу викриття корупційної змови з агентами Росії. Як підтвердження цих підозр, є наявність зарезервованої дати рішення на 24.04.2018 р. по цій справі, якого ще немає, і яке може ось-ось з’явитись заднім числом.

Але може джерело помиляється, і судді ВСУ приймуть ухвалу на підставі дотримання норм закону і права?

Історія захоплення

Сутність справи полягає в наступному. Невдовзі після того, як в 2014 році Крим захопили ввічливі солдати РФ, на півострові розпочалося масштабне віджимання майна громадян України. І це не зважаючи на те, що жодна угода по нерухомості, прийнята в Криму за російськими законами, не матиме жодних правових наслідків як по українським, так і по міжнародним нормам.

Під вогонь рейдерів потрапило севастопольське підприємства ТОВ «Кепітал Форс», яке було змушене об`явити себе банкрутом, щоб зберегти шанси на відшкодування збитків. Проте ліквідатор банкрута з української сторони Юрій Кучак почав робити все, щоб майно ТОВ «Кепітал Форс» у Севастополі, а це — заводський комплекс майже 9 000 кв. м нерухомості, дісталося рейдерам. Зокрема, він видав незаконну довіреність громадянці Росії  Юрченко М.К., яка дає їй право розпоряджатись майном банкрута на тимчасово окупованій території, тоді як мав забезпечити відкриті торги. В результаті, цей комплекс за папірцями начебто купив російський офіцер Войшвілло Олександр Генріхович. Проте грошей на ліквідаційному рахунку ніхто не побачив. А от пан Кучак Ю.Ф., натомість, почав оголошувати майно банкрута на торги, які так і не відбулися. Ухвалою Господарського суду м. Києва, зважаючи на численні порушення зі сторони ліквідатора, Кучака Ю.Ф. змістили і призначили другого ліквідатора — Карпунова І.О. Він, як і треба за законом, оголосив публічні торги, які виграло українське підприємство ТОВ «Будініціатива», запропонувавши найкращу ціну. Акт купівлі-продажу був нотаріально завірений, а покупцю було видано свідоцтво про реєстрацію майна, що підтверджує за ним право власності.

Документи, що підтверджують право власності за ТОВ «Будініціатива»

Проте рейдер в погонах набрався сміливості і подав позов до суду про визнання торгів недійсними. Суддя Господарського суду м. Києва Чеберяк П.П. дивним чином задовольнив цей позов, відмінивши результати аукціону. Дивно, бо саме він призначив нового ліквідатора, який і провів відкриті торги згідно українського законодавства. А от як кадровий офіцер російських спецслужб (керівник ОВМ ОМВД Росії) потрапив на територію України,  бо за законом, щоб подати таку заяву і забезпечити її розгляд, він мав обов’язково  хоча б раз приїхати в Україну –будуть з`ясовувати в СБУ, бо це вже явні ознаки державної зради.

Інформація з відкритого джерела про особу російського рейдера Войшвілло О.Г.

Разом з тим, невідомо яким чином відновлений у повноваженнях ліквідатор пан Кучак Ю.Ф. знову провів оборудку з видачою довіреності російському громадянину Текученко Ю.В., який, в свою чергу, начебто продав комплекс якомусь росіянину пану Губському В.Г. Звичайно, ніяких грошей за ці оборудки на ліквідаційний рахунок не поступало. Але, ця оборудка була підтверджена в російському державному реєстрі, де було зареєстровано право власності за рейдерами.

Кучак Ю.Ф.

Звичайно, законний власник майна з таким станом справ не погодився, і подав апеляцію на рішення Господарського суду м. Києва. В результаті Апеляційний господарський суд м. Києва, уважно вивчивши всі обставини, відмінив рішення першої інстанції, та визнав право власності на майновий комплекс у Севастополі за ТОВ «Будініціатива» (див. мотивуючу частину рішення в додатку).

Проте державний ліквідатор подав касацію на рішення Апеляційної інстанції, і зараз Верховний суд України, як вже зазначалося за інформацією з внутрішніх джерел, начебто готує рішення заднім числом.

Небезпечний прецедент

Зокрема, як інформують джерела, особливу зацікавленість у цій справі начебто виявляє голова ВСУ, пані Валентина Данішевська. Щоправда, поки що невідомо на чиєму вона боці. Чи робить все можливе, щоб, не дай боже, колегія не прийняла ганебне рішення на користь російських рейдерів, і не дискредитувала вищу судову інстанцію України. Чи, навпаки, не зважаючи на всі кричущі обставини, сила грошей, а також безкарність і відсутність совісті знову переможуть.

Від пані Данішевської залежить доля майна Українських громадян в Криму — віримо в неї!

Яку сторону прийме ВСУ дізнаємося вже дуже скоро. Але моторошно стає від того, що така дилема взагалі може поставати перед вітчизняними слугами Феміди.

Якщо уявити, що рішення ВСУ на користь іноземних рейдерів буде прийняте та вступить в силу, це відкриє «Скриньку Пандори» та остаточно розв’яже руки російським бандитам у Криму.

Але є надія, що суспільний розголос і сумлінна робота українських спецслужб не дадуть відбутись цьому відвертому беззаконню, та покажуть що Україна вміє та може відстоювати права своїх громадян у боротьбі з російськими загарбниками.

Також від української сторони направлена заява до всіх правових, силових та контролюючих інстанцій з вимогою негайно прийняти всі належні заходи, щоб унеможливити здійснення незаконної оборудки рейдерів та притягнути винних до кримінальної відповідальності.

В цій заяві детально описані всі обставини злочинів, які супроводжуються повним пакетом підтверджуючих документів (копія заяви додається).

Отже, momento mori для ВСУ настав. Ухвала, якою б вона не була, буде оприлюднена у ЗМІ та соцмережах. Єдиним законним рішенням, з точки зору правосуддя і справедливості, залишити в силі рішення Апеляційного господарського суду, який підтвердив право власності за українським підприємством. Якщо ж справа буде повернута до першої інстанції, і майно залишиться за банкрутом – це означатиме подарунок для рейдерів і жорсткий кидок усіх громадян України, майно яких залишилося в Криму. Бо в такому випадку це майно, через керуючого Юрія Кучака, залишається в повному розпорядженні рейдерів. Хто ж буде тріумфувати – українська сторона закону, чи вся рейдерська камарилья з окупованого Криму – час покаже.

Додаток.

Витяг з апеляційної ухвали, що підтверджує незаконність дій арбітражного керуючого Юрія Кучака та дій рейдерів по відчуженню майна громадян України на тимчасово окупованій території.

«Посилання заявника на те, що реалізація майна ТОВ „Кепітал Форс» відбулась з порушенням Закону про банкрутство у зв’язку з відсутністю доказів розміщення на спірному нерухомому майні оголошення про його продаж на аукціоні, спростовуються роздруківкою відповідного оголошення про проведення другого повторного аукціону, з якого вбачається, що з метою забезпечення участі в аукціоні максимального кола учасників та реалізації майна банкрута за найвищу ціну, у відповідності до ст. 58 Закону про банкрутство, на самому об’єкті продажу було розміщено оголошення про продаж майна на аукціоні та номер телефону організатора аукціону, що підтверджується фотографічними зображеннями нерухомого майна, що дозволяло будь-якій зацікавленій особі у разі виникнення питань звернутись до торгуючої організації за додатковою інформацією.

Також не заслуговують на увагу твердження заявника в додаткових обґрунтуваннях до заяви щодо відсутності у ліквідатора банкрута права здійснювати реалізацію нерухомого майна у зв’язку з накладенням на все майно банкрута арешту за номером запису про обтяження 11550030 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, оскільки відповідно до ухвали Господарського суду міста Києва від 13.02.2017 року, яка не оскаржувалась та є чинною, за клопотанням ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. скасовано арешти, накладені на нерухоме майно ТОВ „Кепітал Форс» та інші обмеження щодо розпорядження майном банкрута згідно відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого  майна, в тому числі і реєстраційний номер обтяження: 11550030 від 30.08.2011 року; тип обтяження: арешт нерухомого майна; підстава обтяження: постанова Відділу державної виконавчої служби Гагарінського районного управління юстиції міста Севастополя від 22.07.2011 ВП № 2472342;  об’єкт обтяження: інше, корпус, за адресою: м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29, корп. 34-б.

Відтак, ліквідатором правомірно було здійснено продаж майна боржника на другому повторному аукціоні, якій відбувся 22.03.2017 року.

Крім того, у додаткових обґрунтуваннях  заявник також  вказує на те, що  під час продажу майна банкрута у вигляді цілісного майнового комплексу до ЦМК не було включено дебіторську заборгованість банкрута перед ПАТ „Севастопольське підприємство „Ера» на суму 2 724 166,19 грн., факт наявності якої підтверджується ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.04.2017 року у справі № 5020-9/328-4/264 про банкрутство останнього.

З приводу цього колегія суддів зауважує, що на спірному аукціоні, який відбувся 22.03.2017 року, було виставлено на продаж майно боржника не у вигляді цілісного майнового комплексу, як про те зазначає заявник, а відповідними частинами (лотами), що підтверджується наявними у матеріалах справи роздруківками оголошень про продаж майна ТОВ „Кепітал Форс» як у справі Господарського суду міста Севастополя № 5020-234/2012, так і у справі № 910/10369/15 Господарського суду міста Києва у справі.

Як було зазначено вище, на відповідний аукціон було включено лише один лот, до якого входило нерухоме майно, розташоване за адресою: 99053, АР Крим, м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29, що складається з: Корпусу 34-Б (Літ. А, А-1, підвал), загальною площею 8883,5 кв. м.

Відтак, доводи про невключення до вказаного аукціону дебіторської заборгованості є безпідставними.

Керуючись статтями 99, 101-105, 106 ГПК України та Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Київський апеляційний господарський суд, —

ПОСТАНОВИВ:

  1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю „Будініціатива» на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.05.2017 року у справі № 910/10369/15 задовольнити.
  2. Ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.05.2017 року у справі № 910/10369/15 скасувати.
  3. Прийняти нове рішення, яким у задоволенні заяви громадянина ОСОБА_4 про визнання недійсними результатів аукціону з продажу майна Товариства з обмеженою відповідальністю „Кепітал Форс», який оформлено протоколом проведення аукціону № 01-09/53 від 22.03.2017 року та договору купівлі-продажу майна Товариства з обмеженою відповідальністю „Кепітал Форс» від 24.03.2017 року, який укладено між Товариством з обмеженою відповідальністю „Кепітал Форс» та Товариством з обмеженою відповідальністю „Будініціатива», відмовити.

Головуючий суддя                                                           О.М. Остапенко

Судді                                                                                      В.О. Пантелієнко

                                                                                                 О.М. Баранець

  Заява Української сторони щодо протиправних дій ліквідатора ТОВ «Кепітал Форс», та обставини корупційної змови з російськими рейдерами

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s